Towarzystwo śpiewacze Harfa

X

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

90 rocznicaZaproszenie do udziału w uroczystościach 90. rocznicy pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku

 

"Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały" (Dz. 47-48).
 
Obchodzimy w bieżącym roku 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce 22 lutego 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Płocku przy Starym Rynku 14. To właśnie wtedy padły przytoczone wyżej słowa Jezusa Miłosiernego.
 
Główne uroczystości 90-lecia objawienia odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku, w dniu 22 lutego 2021 r. o godzinie 17.00. Uroczystej Mszy św. będzie wtedy przewodniczył ks. Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski z Watykanu, uroczystość uświetni śpiewem Chór Harfa.
 
Od 19 lutego do 21 lutego będą sprawowane uroczyste Msze św. przygotowujące nas do obchodów rocznicy.
Z racji na ograniczenia pandemiczne serdecznie zapraszamy do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia w Płocku za pomocą Internetu.
Uroczysta Msza Święta w dniu 22 lutego będzie transmitowana przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej.